Arama Yap

Lütfen Boş Bırakmayınız...
Anasayfa
/ Haberler

SAFİR DİGİTAL BUSİNESS PROGRAMI HAZIRLIĞI VE UYGULAMASI

Model.Title

SAFİR DİGİTAL BUSİNESS PROGRAMI HAZIRLIĞI VE UYGULAMASI

Safir Digital Busıness Programı Safir Okulları Bölüm Başkanları ve Üniversite akademisyenleri ile birlikte müfredatları hazırlanmaktadır. MEB müfredatının yanında hazırlanan müfredatlar 9,10,11. Sınıflarımız ile ders saatleri dışında haftada 2 gün 4 saat olacak şekilde planlanacaktır. Okullarımızda demokratik seçim sistemiyle oluşturtulacak olan Safir Business Topluluğu (SBT) öğrencilerimizin hem kendilerini hem de okullarını temsil yeteneklerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Program süresince öğrencilerimiz ülkemizin tanınmış birçok ticari şirket yöneticileri ile irtibata girmiş, sosyal sorumluluk projelerini üretmiş veya katılmış ve her şeyden önemlisi lider olmasının temelleri atılmış olacaktır. Programın sonunda Safir Okulları Liselerimizden mezun olan öğrencilerimiz üniversite eğitimlerinin ardından prestijli e-ticaret merkezlerinde çalışabilme şansına sahip olacaklardır.

SAFİR DIGITAL BUSINESS PROGRAMI

Digital Business modeli Safir Okulları’nda lise düzeyindeki öğrenciler için hazırlanmış, hızla ilerleyen teknoloji dünyasına ayak uyduran, yenilikçi, girişimci ve küresel farkındalığı yüksek öğrenciler yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim programıdır.

Program 9,10 ve 11. sınıf öğrencileri için temel işletme başlığında , E-Ticaret, E-İhracat, Girişimcilik, İnovasyon, Digital Pazarlama, Sosyal Medya Yönetimi adı altında yönetim ve organizasyon becerileri ve kariyer eğitimleri üzerine tasarlanan akademik içeriklerle bu içeriği destekleyici proje ve etkinliklerden oluşur. Kariyer Deneyimi: 9. Sınıftan itibaren öğrencilerin alanında uzman kişilerle bir araya geldikleri, o meslek dalının gerekliliklerini, çalışma ortamını öğrendikleri bir iş gözlemidir.

Rol Modelim: Öğrencilere rol model olabilecek profesyonellerle irtibata geçerek kampüslerde seminer konuğu olarak öğrencilerle bir araya getiren etkinliklerdir. İş Projeleri Yarışması: Digital Business programı çerçevesinde «Senin Fikrin» yarışması Safir Okulları kampüslerinde lise öğrencileri arasında düzenlenen bir iş fikri yarışmasıdır. Öğrencilerin iş fikirlerini kullanıcıdan yatırımcıya uzanan bir hedef kitleye sunabilme, fikrin yarattığı artı değeri anlatabilme ve kabul ettirebilme becerisini edinmesi amaçlanmaktadır.

Safir Business Topluluğu (SBT)

Digital Business modelinin temel yapı taşı okullarda etkinlik ve aktiviteleri yöneten, kurgulayan ve Safir Business Topluluklarını oluşturan öğrenci liderleridir.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Bir akademik yıl içinde öğrenci toplulukları bir çok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirir. Bu projenin üretebilmesi konusunda öğrencilere Digital Business öğretmenleri rehberlik eder. Buradaki amaç öğrencilerimize dünya vatandaşı olma bilinci kazandırmak, yaşadıkları toplumun ihtiyaçlarını fark etmelerini ve bu ihtiyaçları sürdürülebilir çözümler üretmelerini sağlamaktadır.

Şirket Gezileri

Safir Business Öğrenci Topluluğunun rehberliğinde yıl içinde en az iki kez gerçekleşen işletme gezileridir. Bu gezilerde öğrenciler farklı sektörlerin genel merkezlerini, üretim alanlarını tanır ve iş dünyasını yerinde deneyimleme fırsatı bulur.