Arama Yap

Lütfen Boş Bırakmayınız...
Anasayfa
/ Haberler

KORONAVİRUS HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Model.Title
Anasayfa
/ Basın
/ Haberler

 

KORONAVİRUS HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Saygıdeğer Velimiz,

Bir süredir tüm dünya kamuoyunu meşgul eden Koronavirüs salgını nedeni ile hepimizin çocuklarımız ile ilgili duyduğu endişenin farkındayız. Çocuklarımızın sağlığını korumak amacıyla okul hemşirelerimiz rehberliğinde tüm adımları aşama aşama uyguladığımızdan emin olabilirsiniz.

Her teneffüs sonrasında öğrencilerimiz derste iken tüm kolluklar ve merdiven korkulukları dezenfekte edilirken ders aralarında ise sınıflarımızın havalandırılması sağlanmaktadır.

Belirli aralıklarla okul hemşiremiz tüm sınıflarımızı gezerek öğrencilerimizin ateş kontrollerini yaparak aynı zamanda ellerini jel dezenfektan ile temizlemelerini sağlamaktadır. Sınıf öğretmenlerimiz de yine öğrencilerimizin ellerinin sağlık bakanlığımız tarafından açıklanan ölçüler ışığında yıkanmasını sağlamaktadır.

Yapılan tüm çalışmalar öğrencilerimizin sağlığını korumak amaçlıdır. Bütün bunlarla birlikte okulların tatil edilmesi durumunda özellikle sınavlara hazırlanan 8. ve 12. Sınıflarda okuyan öğrencilerimizin bu süreçten etkilenmemesi için gerekli tedbirler alınmıştır. Öğrencilerimize tatil olması durumunda online dersler ile destek vermeye devam edecektir. Tüm öğrencilerimize süreçle ilgili bilgiler paylaşılmış olup sınav hazırlıklarının aksamadan devam etmesi sağlanacaktır.

Bu süreçte siz değerli velilerimizin de desteği çok önemlidir. Bu nedenle öğrencilerimizin yanlarına dezenfektan özelliği taşıyan sıvılar, mendiller bulundurmanız ayrıca hasta olan öğrencilerimizi iyileşme süreci tamamlanmadan okula gönderilmemesi hem öğrencimizin hastalığını daha kolay atlatması açısından hem de diğer öğrencilerimizin sağlığı açısından çok önemlidir.