444 4 952
Sıkça Sorulanlar
Yayınlar
Blog
SAFİR KOLEJİ
LİSE EĞİTİM SİSTEMİMİZ

Öğrencilerimize lise eğitiminde proje odaklı, yabancı dil eğitimi ağırlıklı, STEM odaklı eğitim anlayışını hayata geçirir. Öğrencilerin sadece üniversite sınavına değil, üniversite hayatına hatta iş hayatına hazır olmalarını sağlayacak alt yapı ile lise eğitimini tamamlamaları hedeflenir. Okullarımızın sahip oldukları farklı laboratuvar imkanları ile projelerini hayata geçiren, uluslararası ölçme ve değerlendirme denetiminde İngilizcelerini mükemmelleştiren, uluslararası eğitim programlarına katılarak vizyonlarını geliştiren öğrencilerimiz farklı, yaratıcı ve çağdaş bireyler olarak hayata donanımlı bir şekilde başlamanın avantajını hayatları boyunca yaşar.

Liselerimiz:

  • Safir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri
  • Safir Koleji Anadolu Liseleri
Sınav Hazırlıkları
Anasayfa
Safir'de Eğitim
EĞİTİM MODELİMİZ


Safir Okullarında her bir öğrencinin akademik seviyesini belirlemek, eğitimin kalitesini artırmak, değerlendirme işlemlerini tamamlayıp eksiklerini tamamlamak, test tekniğini geliştirmek, hazırbulunuşluk düzeyini geliştirmek, Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) başarılı olmasını sağlamak amacıyla dokuzuncu sınıftan başlamak üzere sınav ve ödevlerinde çalışmaları yapılır.

Bu sınavlar,

  • Tüm sınıflarımız için okulun açıldığı hafta, “Hazır Bulunuşluluk” sınavı uygulanarak, bir önceki yıldan neler taşıyabildiğini belirleyerek eksiklerini tamamlama çalışmalarına başlanılır.
  • Tüm sınıflarımız için 15 günlük işlenilen konularda elde edilmesi beklenen kazanımlarla ilgili İzleme Sınavı yapılır.
  • Bu sınavlar ile yılda her bir öğrencimiz 25 izleme sınavına girmiş olur. Sınav içerikleri tamamen öğrencinin o sınava kadar gördüğü konulardan oluşur. Böylece öğrencinin akademik gelişimi takip edilir. Sınav sonuçları değerlendirildikten sonra öğrenci odaklı olarak hazırlanan etüt çalışmaları ile Tam öğrenmenin gerçekleşmesi sağlanır.
  • 9. ve 10.sınıflarımız bir yılda 8 adet, 11.sınıflarımız 12, 12.sınıflarımız 40 adet YKS deneme sınavına girerler.
  • 11.sınıftan itibaren cumartesi günleri sınav hazırlıkları için özel program uygulanmaya başlanır.