444 4 952
Sıkça Sorulanlar
Yayınlar
Blog

Haberler

SAFİR KİTAP FUARI AÇILDI!

Anasayfa Haberler SAFİR KİTAP FUARI AÇILDI!

Yaklaşık 50 yayın evinin yer alacağı fuarın tüm kitap severlere hitap edeceğini kaydeden Keskin, cazip indirimlerin de okuyucuyu memnun edeceğini vurguladı. Keskin ayrıca fuar kapsamında 20 yazarın imza günü düzenlemek üzere Düzce’ye geleceğini duyurdu. 

Yayın evlerinden yoğun talep aldıklarını dile getiren Keskin, fuarın tüm kesimlere hitap ettiğini söyleyerek “Kitap fuarımızın bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Geçtiğimiz yıl 40’a yakın yayın evi fuarımıza katıldı. Geçtiğimiz yıl bin metre kare kapalı alan kullanırken, bu yıl bin 500 metrekare kapalı alan kullanmak zorunda kaldık. Çünkü tüm Türkiye’den yoğun talep aldık. Fuarımız 30 kasım 2019 tarihine kadar sürecek. Sabah 10.00’dan akşam 20.00’ye kadar fuarımız açık olacak. 50 yayın evi bu yıl fuara katılacak. Kültür kitapları, sınav hazırlık kitapları, ders kitapları ve araştırma kitapları fuarımızda yer alacak” dedi.

Kitaplarda yüzde 20 ile 40 arasında indirim uygulandığını hatırlatan Keskin, 20 yazarın imza günü için Düzce’yi ziyaret edeceğini belirterek “Geçtiğimiz yıl fuarımızı yaklaşık 15 bin kişi ziyaret etti. 45 bine yakın kitap satıldı. Bu bizim için çok heyecan verici oldu. Bu şu anlama geliyor; Düzceliler okuyor. Bu yıl bir çok yayın evine yerimiz yok demek zorunda kaldık. Fuar tüm okullarımızın ziyaretine açık olacak. Dünyanın kitabı ve dolayısıyla vizyonu Düzce’ye gelecek. Fuarın eğlence ve dinlence bölümü de olacak. Yayın evlerinden ücretlerde yüzde 20 ile 40 arasında indirim uygulamalarını istedik. Bu durumun da okuyucuyu memnun edeceğini düşünüyorum. 20 yazarımız imza günü için Düzce’ye gelecek. Yazarlarımızın isimlerini ve geliş tarihlerini sosyal medya hesabımızdan paylaşacağız. Tüm Düzcelileri fuara davet ediyoruz. Mart ve Nisan aylarında okuma yarışması düzenlemek istiyoruz” diye konuştu.