444 4 952
Sıkça Sorulanlar
Yayınlar
Blog

Haberler

SAFİR ONLINE KABUL SINAVI PROSEDÜRÜ

Anasayfa Haberler SAFİR ONLINE KABUL SINAVI PROSEDÜRÜ

ONLINE SAFİR KABUL SINAVI PROSEDÜRÜ

1.  AMAÇ

Bu prosedürle; Safir Eğitim Kurumları ve bağlı tüm kampüslerinde, kayıt yaptırmayı düşünen yeni öğrencilere verilecek eğitim bursunun doğru dağılımı konusunda gerçekleştirilecek olan çalışmalarla ilgili bilgilendirme amaçlanmaktadır

2.  KAPSAM

Bu prosedür; Safir Eğitim Kurumlarına bağlı tüm kampüslerinde eğitim görmek isteyerek sınav başvurusu yapan tüm öğrencileri ve velilerini kapsamaktadır.

3.  UYGULAMA

Safir Giriş sınavına; Safir öğrencileri, Safir okullarında çalışanların (sigortalı ve/veya hizmet alınan şirket personeli) birinci derece yakınları, Safir Okullarında çalışan öğretmenlerin Safir Okullarında okuyan çocukları, Safir Genel Müdürlük ve buna bağlı yan kuruluşlarda çalışanların çocukları giremezler ve girseler bile sınavları değerlendirilmez.

4.   SINAV ÖNCESİ

  • Sınava başvuru Safir Okulları Kurumsal Web Sitesi (www.safirokulları.com.tr) üzerinden yapılacaktır. Başvurunun tamamlanabilmesi için Web sitesinde yer alan bilgilerin eksiksiz biçimde doldurulması ve kaydet butonuna basılması esastır.
  • Web üzerinden yapılmaksızın doğrudan okullarımız ziyaret edilerek yapılan başvurularda ise başvuru yapan öğrenci ve/veya öğrenci velilerinin kaydı için de aynı alan kullanılacaktır. Bu şekilde yapılan başvurularda sınava katılacak öğrencilerin bilgi girişlerini web üzerinden okullarımızdaki Halkla İlişkiler personeli tarafından yapılacaktır.
  • Her okulda mutlaka Sınav Sorumlusu belirlenmelidir. Sınav sorumlusu sınavın güvenliğinden ve düzenli uygulanmasından Kampüs Müdürü ve genel Müdürlüğe karşı sorumludur.
  • Sınav online platformdan gerçekleştirilecek olup ayrıca basılmış bir evrak üzerinden yapılmayacaktır.
  • Safir öğrencileri 06.02.2021 ve 07.02.2021 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Safir Kabul Sınavına katılsalar bile sınav sonuçları açıklanmayacak, sınava giren Safir Öğrencileri tespit edilirse, sınav optik formları okutulup okul otomasyon sistemine yüklenmeyecek.
  • Sınavdan önceki gün öğrenci ve/veya veliler telefonlarına öğrencinin online sınava gireceği link bilgisi Eyotek öğrenci bilgi yönetim sistemi üzerinden mesaj atılacaktır.

 5.  SINAV ESNASINDA

  • Safir Online Kabul Sınavına başvuran tüm adaylara 5 Şubat 2021 tarihinde belirtmiş oldukları telefon numarasına sınavın yapılacağı web adresi, kullanıcı kodu ve şifre sms ile bildirilecektir. Kendisine şifre gelmeyen adaylar 444 4 952 nolu çağrı merkezinden bilgi alabileceklerdir.
  • Sınava giren her aday sınav esnasınd internet tqabanlı herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli twedbirleri almakla yükümlüdür.
  • Sınava giriş yapan adaylar sınavlara belirtilen sür içeride girmelerinde fayda vardır. Sınav süre sona erdiğinde adaylar “kaydet butanuna” basmadan sınavı sonlandırmamalılar, aksi halde sınavları sistem tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.

 6.  SINAV SONUÇLARININ AÇIKLANMASI

15 Şubat 2021 tarihinde sınav sonuçları açıklanacak olup sonuçlarla ilgili her aday kendisine en yakın Safir Okulları şubesine davet edilerek detaylı sınav sonuç değerlendirmesi yapılacaktır.

 

 BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN!